Můj příběh

Mé první setkání s korálky začalo koupí knihy s drátovanými šperky, které jsem se učila vytvářet. I když mě krása drátování fascinuje dodnes, k úplné spokojenosti mi stále něco chybělo. Vše odstartoval darovaný mix korálků. S úsměvem vzpomínám na první šitý šperk v podobě náhrdelníku pro mou dceru k narozeninám, který si opatruje dodnes. Touha učit se, narůstala. V tuto chvíli jsem stoprocentně věděla, že bez korálků nemůžu být. Vzniklo pouto s vášní pro všechna ta barevná sklíčka, jejichž lesk, třpyt a finální podoba mě fascinuje.

Věnuji se technice beadweaving a bead embroidery, která je mnohdy velmi časově náročná. Nabízí však neomezené množství proměn v podobě jednoduchých, romantických, sofistikovaných či noblesních šperků. Pod značkou Jewelry from BEADS zhotovuji originální, ručně vyráběné šperky či doplňky v podobě broží.

S podporou mého manžela a dětí jsem se rozhodla, že změním můj život a vydám se na cestu za svými sny. V roce 2015 jsem začala podnikat při zaměstnání a účastnit se prvních FB soutěží. Díky vítěznému šperku jsem poprvé vytvořila návod pro tvořivý dvouměsíčník Korálki. V roce 2016 jsem prostřednictvím soutěže navázala spolupráci s firmou Bijoux Components, s.r.o., která trvá dodnes. Pro firmu zhotovuji designy šperků s návody, podle kterých si každý může ušít svůj šperk. Jelikož koníček přerostl v koně, rozhodla jsem se od roku 2017 věnovat této zálibě naplno. V roce 2018 jsem začala spolupracovat s největší světoznámou firmou PRECIOSA Ornela, a.s. zabývající se výrobou perliček, v níž jsem ambasadorkou. Pro firmu zhotovuji designy šperků a návody, které jsou prezentovány nejen u nás, ale také v zahraničí. Téhož roku započala i spolupráce s firmou Glass beads, s.r.o., pro kterou jsem rovněž připravila návody a designy šperků. V roce 2022 jsem započala spolupráci s firmou Korálkárna Rooya a také firmou RUTKOVSKY, která vyrábí překrásné mačkané korálky. V roce 2021 jsem založila FB skupinku Korálkový koutek s Karlou – Jewelry from BEADS, v které předávám své zkušenosti, pomáhám radami, informuji o novinkách na trhu či přidávám inspirace v podobě svých designů, ale také v rámci on-line vysílání učím děvčata techniky šitého šperku.

Těší mne, když mé šperky mohou pomoci v různých charitativních projektech, které jsou spojeny s aukcemi. Jejich výtěžek je předán prostřednictvím nadací lidem v nouzi.

Je pro mne důležité, aby šperk byl precizně zpracován. Spokojení zákazníci jsou pro mě největší odměnou, jejich slova mě nabíjí novou energií a motivují k další práci.

„Práce od p. Karly je krásná a dokonalá. Stejně tak její komunikace a rychlost dodání zboží. Milá, příjemná, ochotná paní. Moc nádherná práce. Určitě to z mé strany není poslední objednávka a ráda doporučím kamarádkám. Karličko, jsem ráda, že jsem na vás a vaši práci narazila.“(J.P.)

„Už dlouho jsem nebyla něčím tak unešena jako šperky od paní Karly. Nyní jsem majitelkou jednoho přenádherného páru náušnic a jsem si naprosto jistá, že budou další! Šperk je zhotoven precizně, ze spousty nádherného materiálu. Každá žena si takový šperk zaslouží a rozhodně si ho může dopřát! Jsem si jistá, že paní Karla je připravena plnit naše přání a pokud si chcete sobě nebo svým blízkým udělat radost, rozhodně tak udělejte. Ještě jednou moc děkuji a vřele doporučuji!“ (Z.K.)

„Nádherné šperky, které mi udělaly velkou radost a parádu od paní Káji, která má neskutečně šikovné ruce, byla radost u ní objednávat, protože je milá, komunikativní, vstřícná. Těším se na další šperky, které zase budou určitě boží.“ (H.Ř.)

Nejkrásnější na tom všem je, že jsem našla své místo, které mě činí šťastnou. Přestože jsem začala podnikat až po padesátce, musím konstatovat, že nikdy není pozdě jít si za svým snem. Jen to nesmíte vzdát při prvním nezdaru, nenechat se odradit a musíte tu práci milovat. Já jsem měla a mám navíc krásný bonus v podobě mého manžela a dětí, kteří mě podporují na každém mém kroku.

Šperky můžete rovněž shlédnout na:

Karla

P.S.

Na závěr malé doporučení týkající se péče o šperky, aby Vám dlouho a dobře sloužily.

  • zacházejte s nimi šetrně, se stejnou láskou a péčí, s jakou byly vytvořeny
  • bižuterii navlékejte jako poslední a sundávejte jako první
  • ukládejte je na suchém místě, odděleně v zipových sáčcích
  • sundejte je před sprchováním, mytím nádobí, plaváním, jednoduše řečeno všude tam, kde šperk přichází do styku s vodou
  • odložte je před spaním, při sportování, násilím je nepřehýbejte, nenatahujte - zabráníte mechanickému či povrchovému poškození (roztržení, natažení, pokřivení)
  • k čištění šperků použijte jemnou tkaninu (např. flanel), tekuté roztoky nebo krémy určené pro čištění